Skip to main content

W jaki sposób zrealizować zamówienie na personalizowany produkt cyfrowy?

Proces składania zamówienia zawierającego produkt personalizowany, jest analogiczny jak w innych zamówieniach.
Różnica dotyczy dostarczenia zakupionych treści. O ile w przypadku standardowego produktu cyfrowego, kupujący otrzyma link do pobrania natychmiast po odnotowaniu płatności, o tyle w przypadku spersonalizowanych produktów, muszą one zostać najpierw odpowiednio przygotowane, a następnie dołączone do tzw. przesyłki cyfrowej.

W przypadku gdy za indywidualizację odpowiada zewnętrzny system np. generujący numery licencji, vouchery czy zabezpieczenia plików, najlepiej zautomatyzować proces korzystając z API 1koszyk.

Jeżeli przedmiot zamówienia musi zostać opracowany przez sprzedawcę (np. tłumaczenie, projekt graficzny, przygotowanie umowy lub innego rodzaju utwór) można go załączyć ręcznie do wysyłki cyfrowej.

Aby to zrobić, należy w szczegółach zamówienia, w sekcji "Wysyłki" przejść do szczegółów przesyłki cyfrowej klikając ikonę lupki.

przesylka_cyfrowa_01.webp

Można to samo osiągnąć, wybierając w lewym menu "Zamówienia" > "Przesyłki cyfrowe" a następnie wybraną przesyłkę.
W szczegółach przesyłki cyfrowej dostępne jest pole formularza, umożliwiające dołączenie pliku o maksymalnej wadze 128 MB.

przesylka_cyfrowa_02.webp

Po dołączeniu go można zapisać przesyłkę ikonką u dołu formularza, a następnie oznaczyć przesyłkę jako "Przygotowana" przyciskiem w szczegółach przesyłki lub akcją wybieraną z menu pod listą przesyłek.

przesylka_cyfrowa_03.webp

Oznaczenie przesyłki jako "Przygotowana" skutkuje wysłaniem do kupującego powiadomienia z linkiem do pobrania pliku.
Oznaczenie to jest finalne i nie może być cofnięte.

Film instruktażowy - Dodawanie pliku personalizowanego

Film instruktażowy - Wysyłanie pliku personalizowanego